Delegacja z SGGW na spotkaniu UNIgreen na Islandii
Drugie doroczne spotkanie JIC zostało zorganizowane, aby podsumować dotychczasowe osiągnięcia i wypracować plany na przyszłość.
Delegacja ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie bierze udział w spotkaniu JIC* UNIgreen na Islandii. Spotkanie ma na celu wymianę doświadczeń oraz omówienie współpracy międzyuczelnianej w ramach europejskiej sieci, która zrzesza uniwersytety o profilach związanych z rolnictwem, biotechnologią i naukami przyrodniczymi. Podczas wydarzenia uczestnicy dyskutują na tematy dotyczące przyszłych wspólnych projektów badawczych, wymiany studentów oraz programów edukacyjnych wspierających zrównoważony rozwój.
„Po prawie dwóch latach wspólnego działania możemy się pochwalić pierwszymi wspólnymi osiągnięciami, które dotyczą wszystkich filarów funkcjonowania uczelni. W obszarze dydaktyki uruchomiliśmy UNIgreen Joint PhD Programme in Agri-Food Science, Technology and Biotechnology, w obszarze nauki stworzyliśmy 8 UNIgreen Joint Research,Centres, a podkreślając zielony charakter naszego sojuszu uzgodniliśmy “The Green Strategy”, w tym plan niwelowania śladu ekologicznego wynikającego z podróży pomiędzy uczelniami partnerskimi UNIgreen podkreśla dr hab. Marta Mendel, prof. SGGW, prorektor ds. umiędzynarodowienia SGGW.
„Atmosfera spotkania utwierdza mnie w przekonaniu, że UNIgreen to rodzina 8 równych partnerów, a wkład SGGW jest bardzo wysoko oceniany i doceniany.” mówi JM Rektor SGGW prof. dr hab. Michał Zasada.
„Trudno o coś bardziej inspirującego niż obecność w międzynarodowym środowisku akademickim, w którym czuje się wyraźnie chęć i ambicję tworzenia otwartej wspólnoty wiedzy. Równie inspirujące jest poczucie przynależności do zgranego zespołu ludzi, którzy blisko ze sobą współpracując na arenie SGGW, wprowadzają naszą uczelnią w zupełnie nowe realia uniwersytetów przyszłości, jakimi bez wątpienia będą Uniwersytety Europejskie” podkreśla dr hab. Karol Chrobak.
Joint International Centre (JIC) to struktura operacyjna UNIgreen, składająca się z 10 jednostek i komitetu ds. jakości.
Spotkanie na Islandii odbywa się w dniach 14-16 października 2024 roku. Organizatorem jest Uniwersytet Rolniczy Islandii (LBHI).
Więcej informacji o programie wydarzenia na stronie.