Dzień Otwarty UNIgreen w SGGW

19 lutego 2024 r. zapraszamy do Biura UNIgreen – przyjdź i dowiedz się więcej o możliwościach sojuszu

Realizacja idei Uniwersytetu Europejskiego to wyzwanie organizacyjne. Rozwiązaniem są zespoły projektowe UNIgreen (Work Packages – WP), które tworzą eksperci z uczelni zrzeszonych w sojuszu. Zadania poszczególnych WP realizowane są na poziomie międzyuczelnianym.

Spotkanie w Biurze UNIgreen SGGW

19 lutego 2024 r. w Biurze UNIgreen (w budynku Biblioteki Głównej SGGW) odbyła się wewnątrzuczelniana debata na temat potencjału, wyzwań i szans związanych z realizacją UNIgreen.

Reprezentanci WP, naukowcy, pracownicy administracji, studentów i doktorantów spotkali się, aby jeszcze lepiej poznać zakres tematyczny zadań realizowany w sojuszu.

WP2 Nauczanie i uczenie się

WP3 Badania, rozwój i innowacje

WP4 Mobilność studentów i pracowników

WP5 Różnorodność, inkluzywność i wielokulturowość

WP6 Transfer wiedzy, społeczeństwo i ekologia

WP7 Cyfryzacja i Wirtualny kampus

WP8 Ocena i zapewnienie jakości

WP9 Rozpowszechnianie i komunikacja

W spotkaniu uczestniczyły władze SGGW – JM Rektor prof. dr hab. Michał Zasada, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. Marta Mendel, prof. SGGW, Prorektor ds. Rozwoju prof. dr hab. Kazimierz Tomala, Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Tomasz Okruszko, Prorektor ds. Dydaktyki prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski oraz Kanclerz SGGW dr inż. Władysław W. Skarżyński. Na spotkaniu obecni byli także Koordynator UNIgreen dr hab. Karol Chrobak, Zespół Biura Współpracy Międzynarodowej z Panią Kierownik mgr inż. Katarzyną Specjalską oraz rotacyjnie – inni przedstawiciele SGGW.

UNIgreen – i co dalej?

Rozmowy prowadzone z okazji Dnia Otwartego UNIgreen jasno wskazują, że społeczność akademicka SGGW widzi wiele szans i możliwości związanych z Uniwersytetem Europejskim, którego ideę będziemy realizować wspólnie przez kolejne lata. Spotkanie było okazją do rozmów na nowe i otwierające na świat tematy, które na stałe wejdą do naszej akademickiej codzienności, która zbuduje nową, europejską jakość.

UNIgreen w social mediach

Strona internetowa projektu UNIgreen + UA

Zapraszamy do śledzenia oficjalnych profili UNIgreen

UNIgreen na Facebooku

UNIgreen na Instagramie

UNIgreen na X

Zachęcamy do używania #WeAreUNIgreen w prowadzonej przez Państwa komunikacji w wymienionych wyżej kanałach komunikacji.

Data wydarzenia: 2024-02-19