UNIgreen na SGGW

Struktura UNIgreen w SGGW

UNIgreen, czyli The Green European University, to międzynarodowy sojusz ośmiu uczelni wyższych z Europy, którego celem jest promowanie doskonałości w dziedzinach takich jak zrównoważone rolnictwo, zielona biotechnologia oraz nauki o środowisku i życiu. Projekt ten powstał w ramach inicjatywy Uniwersytetów Europejskich, wspieranej przez Komisję Europejską, i ma na celu zwiększenie współpracy w zakresie badań naukowych, edukacji i innowacji.

Na SGGW w Warszawie (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego) UNIgreen koncentruje się na promowaniu współpracy międzynarodowej w ramach zrównoważonego rolnictwa, zielonej biotechnologii oraz nauk o środowisku i życiu. W ramach tego sojuszu uczelnia bierze udział w projektach badawczo-edukacyjnych, które umożliwiają studentom, naukowcom i pracownikom administracyjnym wymianę doświadczeń, rozwijanie umiejętności oraz realizację wspólnych programów nauczania i badań z pozostałymi uczelniami partnerskimi.

Struktura organizacyjna UNIgreen w SGGW

Korzyści z udziału w Sojuszu UNIgreen​

Pracownik dydaktyczny​

Wymiana doświadczeń dydaktycznych i wspólna praca nad programami studiów z nauczycielami z innych ośrodków partnerskich. Międzynarodowe grono studentów, będące platformą do wymiany doświadczeń z wielu krajów europejskich.

Uczelnia

Pogłębianie i intensyfikowanie kontaktów międzynarodowych. Możliwość korzystania z dodatkowych środków dedykowanych Inicjatywie „Uniwersytety Europejskie”. Wzmacnianie sieciowych powiązań naszej Uczelni.

Pracownik badawczy​

Szybkie kompletowanie zespołów projektowych mających znaczące szanse na zdobywanie grantów europejskich. Realizowanie badań w różnych rejonach Europy, a tym samym poszerzanie ich zakresu aplikacyjnego.

Student​

Studiowanie atrakcyjnych kierunków studiów na kilku uczelniach europejskich. Nawiązywanie kontaktów i przyjaźni międzynarodowych. Poznawanie Europy i jej kultury.​

Doktorant​

Wykorzystywanie do badań nad doktoratem doświadczenia i infrastruktury innych partnerów Sojuszu. Szersze kontakty międzynarodowe stwarzają również większe szanse pozyskiwania dodatkowego finansowania na badania.​

Pracownik administracyjny​

Wyższa pozycja Uczelni na rynku europejskim, a stąd też większa liczba studentów oraz projektów badawczych, przekłada się na stabilność zatrudnienia i jakość kariery zawodowej. Obecność SGGW w Sojuszu UNIgreen pozwala zdobywać nowe kompetencje zawodowe również o charakterze międzynarodowym.​